Marynarka, koszula i spodnie
Wpisany przez Monika Jurczyk   
piątek, 15 maja 2009 12:53

Garnitur to często pójście na łatwiznę. Wystarczy wejść do sklepu i kupić gotowy zestaw. I choć w praktyce nie jest to takie łatwe, to jeszcze trudniejsze jest samodzielne skomponowanie zestawu marynarka plus spodnie. Jeżeli do tego mają dojść jeszcze dodatki i odpowiednia koszula to zadanie to dla wielu mężczyzn staje się trudniejsze niż renegocjacje umów z własnym klientem.

Ale co zrobić jeśli garnitur Ci się po prostu znudził? Podejmij wyzwanie i skomponuj swój własny biurowy mundurek.
  1.  Zacznij od marynarki. Na dobry początek zacznij od czegoś prostego. Wybierz elegancką, niezbyt awangardową marynarkę z cienkiej wełny. Taką, którą każdy biznesmen ma w swojej szafie. Grafitową jeśli jesteś szpakowaty lub masz jasne oczy, w odcieniach brązu jeśli jesteś brunetem. Natężenie koloru zależy od ciebie, podobnie jak to czy skusisz się na drobny wzorek czy wybierzesz coś gładkiego. Jak zawsze polecam krój taliowany- odpowiedni dla każdej męskiej figury.

  1. Dobierz spodnie. Jeśli zaszalałeś i marynarka jest w prążki lub kratkę to spodnie muszą być gładkie. Jak je dobrać? Wybierz odcień taki jak wzór na marynarce- jeśli masz do wyboru dwa kolory np. ciemnobrązowy i granatowy, jesteś farciarzem, kup spodnie w obu tych kolorach, a będziesz miał jeszcze więcej możliwości urozmaicenia swojego biurowego stroju. Gorzej jeśli kupiłeś granatową marynarkę w białe prążki- dobranie do niej białych spodni sprawi, że będziesz wyglądał jakbyś miał za chwilę wskoczyć na swój jacht a nie poprowadzić ważną prezentację. Pamiętaj- białe spodnie są absolutnie zakazane poza okolicami jezior i mórz w czasie urlopu! Do wspomnianej marynarki załóż więc spodnie granatowe- czasem warto postawić na klasykę. Do gładkiej marynarki można z kolei wybrać ciekawsze spodnie. Dobieranie kolorów działa tak samo jak w poprzednio opisanym przypadku- kolor wzoru na spodniach powinien być taki sam jak marynarki. Przykładem może być ciemnobrązowa marynarka, a do niej jasnobrązowe spodnie w ciemnobrązową, bardzo delikatną kratę. Do tego odpowiednia koszula i strój gotowy… no właśnie…koszula.

  2. Koszula do czego ma pasować? Obojętne! Prawda jakie to proste? Nie do końca, ale masz kilka opcji do wyboru. Odcień koszuli może korespondować z głównym kolorem spodni, ale także z kolorem ich wzoru. Podobnie jest z marynarką- koszula może być w takim samym odcieniu, odcieniu podobnym tylko jaśniejszym lub takim jak wzór marynarki.

  3. Krawat na wieńczy dzieło. Najmniejsza część stroju, ale często najważniejsza. Dobranie go może być majstersztykiem stylu. Dla tych, którzy nie są w tym mistrzami, a wybrali już wzorzystą marynarkę lub spodnie polecam krawat jednolity, bez żadnych wzorów. W kolorze marynarki, spodni lub któregoś wzoru. Tak będzie najbezpieczniej. Na początek modowej drogi oczywiście.

  4. Dodatki zminimalizowane.Do odcieni brązu dobierz dobrej jakości dodatki ciemnobrązowe, do reszty czarne. Już nie kombinuj. Poprzednie zadania i tak na pewno Cię wykończyły.

 Rada „Im mniejsze masz doświadczenie tym prostsze wybieraj rozwiązania- lepiej być ubranym klasycznie niż ryzykować, że partnerzy biznesowi zapamiętają Twój przekombinowany strój a nie profesjonalizm”

 Kolejny tekst „Cztery typy męskich sylwetek”

 Monika Jurczyk

Osa Osobista Stylistka

www.personalstylist.pl

 

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony